Вітаємо!

«Авангард» (Краматорськ) : перше сходження ,перший здобуток

Ось і завершено перший в історії футзального клубу «Авангард» (Краматорськ) сезон. Перед його початком новоствореному колективу,серед засновників якого ПАТ «Донбасенерго»,особливих завдань не ставилося: головне награти склад,закласти міцний фундамент  на подальше існування та здобутки. Та апетит. які відомо,приходить під час їжі.

Підопічні молодого тренера Олександра Хурсова, досить важко входили у сезон. Спочатку  зазнали поразки у дебютному поєдинку в Одесі. (Пізніше виявиться,що той одеський двобій так і залишиться єдиним у пасиві «жовто-зелених»). Потім не змогли здолати «сумський рубіж» – нічиї із «Рятувальником» та «Food Centre- СумДУ». А ось із четвертого туру у колективу почалися здобутки як в ігровому,так і в очковому плані. Тримаючись у затінку лідерів – івано-франківської «Візи – Вторми» та того ж таки «Food Centre- СумДУ» краматорчани, ніби досвідчені марафонці,знайшли момент і перед завершенням регулярного сезону,завдяки очній гостьовій перемозі на Прикарпатті та домашній нічиїй у матчі із сумчанами,вийшли на перший рядок у турнірній таблиці. Та виграти регулярний чемпіонат – це лише пів справи. Оскільки попереду були матчі серії плей-офф,де один єдиний пропущений м’яч може перекреслити багатомісячну роботу усього дружнього колективу

У півфіналі команді із Північного Донбасу знову потрібно було їхати до Одеси на випробування «Епіцентром К Таїрова». Вже через 1 хвилину та сорок секунд від початку матчу господарі повели у рахунку. А потім іще за три хвилини його подвоїли. До честі «Авангарду», вони знайшли у собі сили та трохи змінили як малюнок гри,так і рахунок на табло. Але за 37 секунд до завершення гри він іще був за господарями. І тут на поле вперше у сезоні вийшов головний тренер,аби особистим прикладом «завести» команду. І врешті решт його осмисленні на фут зальному «п’ятачку» призвели до того, що із ударом капітана «Авангарду» Євгена Юнакова господарі не змогли впоратися – нічия 5:5.Не менш «валідольним» для спортсменів та  непередбачуваним та емоційним для глядачів виявився і другий матч у Слов’янську. Господарі досить швидко відкрили рахунок та весь час тримали суперників та комфортній для себе різниці у два м‘ячі. Але ближче до завершення поєдинку щось у моторі команди зламалося. І від комфортного рахунку на табло нічого не залишилося. Мало того,на хвилі піднесення досвідчені одесити іще й зрівняли рахунок на 6:6,який виводив саме їх до наступної стадії змагань. І все ж перемагає той,хто цієї перемоги вартий – за 17 секунд до завершення матчу Анатолій Доманський вивів свою команду вперед 7:6.

Фінальні гойдалки-або кого обирає Фортуна

А вже за три днів на команду чекав перший фінальний поєдинок у Сумах із непримиренним суперником «Food Centre- СумДУ». Знову гра рівних команд завершилася несподіваним взяттям воріт за дві десятих секунди до фінальної сирени. На цей раз господарі виявилися сильнішими 3:2 що робило їх фаворитами у матчі –відповіді. Бо навіть нічия для них могла виявитися «золотою».

Натомість «Авангарду» у домашньому залі – спортивному комплексі Донбаського державного педагогічного університету – потрібна була лише перемога,при чому із перевагою у 2 чи більше м’ячі. Напередодні гри Олександр Хурсов дуже хвилювався – не зовсім здоровим був основний воротар Володимир Удовиченко, недосвідчена «авангардівська молодь» могла не витримати нервове напруження та «поплисти».

Втім,врешті-решт все сталося так,як і планував тренерський «штаб» краматорчан. Вже на 5 хвилині зустрічі вони відкрили рахунок,потім його подвоїли і намагалися тримати на комфортній для себе відстані. Щоправда,гра із п’ятим польовим гравцем наприкінці матчу дозволила сумчанам дещо скоротити відставання та наблизити своє чемпіонство на відстань одного голу. Та тут своє вагоме слово  капітан «жовто-зелених» Євген Юнаков, який спочатку поставив під сумнів «чемпіонські амбіції» гостей,а потім і взагалі вразив порожні ворота суперників,встановивши остаточний рахунок зустрічі 8:4.

Першими нових чемпіонів привітали вихованці школи-інтернату із селища енергетиків Миколаївки. Вони постійно приїжджають до Слов’янська на матчі «Авангарду» та підтримують своїх шефів та улюбленців. Слід зазначити,що керівництво клубу намагається не забувати про виховну,соціальну сферу, організовуючи уроки відкриті уроки футзалу та тренування школярів усього Півднічного Донбасу. І футбольні та фут зальні команди школи – інтернату у Миколаївці були першими «ластівками» в реалізації цього довготривалого соціального проекту.

Підсумок першого сезону в історії фут зального клубу «Авангард» (Кроаматорськ) свідчить про те,що цей колектив на фут зальній мапі України з’явився «всерйоз та надовго».

Фото Дар’я Кузьміна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *